Soru:
Lego mindstorm EV3'te, bir projedeki bireysel programları diğer programlarda kullanılabilecek işlevlere dönüştürebilir misiniz?
Corano
2014-01-01 04:47:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robotun bilgisayarınızı kullanarak ne yaptığını programladığınız kısım. Bir proje yapıyorum ve hepsini ekrana sığdıramıyorum, bu yüzden işlevleri yapamıyorsanız, ekranı uzaklaştırmanın bir yolu veya başka bir şey var mı, böylece daha fazlasını ekleyebilir miyim?

Dört yanıtlar:
Stijn Van Bael
2014-01-01 13:56:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Programınızın bölümlerini seçerek ve menüden Araçlar -> Blok Oluşturucum'u seçerek özel bloklara dönüştürebilirsiniz. Bu özellikle ilgili bir eğitim için https://www.youtube.com/watch?v=CApCoGQJRcU sayfasına bakın.

user3264
2014-01-02 11:07:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

MINDSTORMS EV3 yazılımında, tüm programınızı görüntüleyebilmek için Yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilirsiniz (sağ üstte bir büyüteç simgesi ve 1: 1 vardır)

MyBlock da oluşturabilirsiniz. .. nesne algılanana kadar döndürme gibi belirli bir şey yapan bir blok grubu seçin - ardından menüdeki Araç'a tıklayın - ardından MyBlock Builder'da - bir MyBlock oluşturulduktan sonra aşağıdaki CYAN renkli blok sekmesinde görünürler en sağda) Şimdi her nesne aramak istediğinizde MyBlock'u çağırmanız yeterli

jlar310
2017-03-03 19:18:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

MyBlocks doğru yoldur, ancak yine de ekranınıza sığacak olandan daha büyük bir program elde edebilirsiniz.

Programlarınızı oluşturduğunuz tuval, sola kaydırılarak sağa, yukarı ve aşağı.

MS Windows'ta, Alt tuşunu basılı tutun ve tuvalde boş bir alana tıklayıp sürükleyin. Bir Mac'teki eşdeğer anahtarı bilmiyorum, ama olduğundan eminim. Programınız pencereye sığmıyorsa, ekranın her bir kenarında tıklayabileceğiniz oklar da olmalıdır. Farenizde bir kaydırma tekerleği varsa, bunu yukarı ve aşağı kaydırmak için de kullanabilirsiniz.

Blokların bitişik olması gerekmez. EV3 programlamasında en iyi uygulama olarak görülmese de, kodu ardışık sıralar halinde ekranın genişliğine sığacak blok bölümlerine bölerek ekrandaki programı "karıştırabilirsiniz". Bitişik olmayan bloklar, bir bloğun çıkış noktasından sonraki bloğun giriş noktasına sürüklenerek bir "Kiriş" ile bağlanabilir.

Timtech
2014-01-01 05:03:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mindstorms EV3'e pek aşina değilim, ancak NXT-G'nin MyBlocks kullanarak bir ana programdan diğer programları çağırma yeteneğine sahip olduğunu biliyorum.

Bildiğim kadarıyla yapabilirsiniz ' t EV3 ve NXT programlama ortamlarını uzaklaştırın, ancak NXT-G'de sol alt köşedeki sekmeleri değiştirerek elde edebileceğiniz genel bir görünüm var.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...