Soru:
10234 Sidney Opera Binası ile bilinen kalite kontrol sorunu mu?
Windfire
2013-12-26 02:26:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

10234 Sidney Opera Binası'nı bir beyaz yarım kabuk (Bricklink: 41749 White Wedge 8x3x2 Open Right) eksik olarak yeni tamamladım.

Hem Bricklink envanteri hem de Lego talimatları 41749'un 34'ünü gösteriyor ve 41750'den 35'i, bu yüzden bu sıra dışı görünüyor

Bir öğeyi yanlış mı yerleştirdim yoksa bu, bu setle ilgili bilinen bir kalite kontrol sorunu mu?

Kitapçığın sonunda eksik parça olması durumunda ne yapılması gerektiği konusunda bilgi bulunmalıdır.
Bu özel sette kalite kontrol ile konuşamıyorum, ancak setinizin eksik parçaları olduğunu fark ederseniz, bunları https://service.lego.com/en-us/replacementparts# adresinden kolayca ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Temel bilgi
Diğerine oldukça benzer [eksik parçalarla ilgili sorular] (http://bricks.stackexchange.com/q/1676/56) ...
Altı yıl boyunca gayretle toplama yaptığım süre içinde eksik parçalar, yanlış parçalar, renksiz parçalar, kırık parçalar yaşadım. Koleksiyonunuz büyüdükçe, kaçınılmaz olarak bu sorunlarla karşılaşacaksınız. Önemli değil. TLG'nin desteği muhteşem ve web sitelerinde sadece bu tür durumlar için kullanımı kolay bir form var.
Evet, yıllarca biriktirdikten sonra birkaç ekstra / eksik parça gördüm. Aynı opera binasının birkaç tabak ve mevcut stoğumdan almam gereken bir teleskopa ihtiyacı vardı. Simetrik bir yapının ne olması gerektiğine dair 35 sol taraflı / 34 sağ taraflı parça hakkında merak ediyordum. Karşıt tarafları olan aynalı yapım tekniğimin kafamı karıştırıp karıştırmadığını görmek için talimatları tekrar okuyacağım.
Bir cevap:
Joubarc
2016-07-19 20:27:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazı yapıları simetrik olarak inşa ettiğinizi ima ediyor gibisiniz; ancak, yapım talimatlarına bakarak, öyle olmadığını fark ettim: 3. kitabın 37. sayfasından başlayan alt bölüm toplamda 7 kama kullanırken, 48. sayfadaki karşı bölüm sadece 6 kama kullanıyor.

Eksik parçalar meydana gelir (ve konuyla ilgili diğer sorularda da belirtildiği gibi genellikle müşteri hizmetleri tarafından çok özenle çözülür), özellikle bu kadar büyük bir modelde talimatların doğru bir şekilde uygulanıp uygulanmadığını her zaman tekrar kontrol etmeye değer.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...