Soru:
Ağustos 2018'de sadece iki yeni tren seti mi var?
Bjarke Freund-Hansen
2018-08-20 02:00:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO trenlerine başlamak istiyorum. Ancak hangi tren setlerinin müsait olduğuna baktığımda yalnızca iki tane buluyorum:

Bu, demiryolum için yalnızca iki farklı tren alabileceğim anlamına mı geliyor? Bu çok sınırlayıcı görünüyor. Burada neyi özlüyorum? Daha fazla tren var mı?

Bricks.SE'ye hoş geldiniz!
Kutuda gelen talimatların sadece tuğlalarla ne yapılacağına dair öneriler olduğunu unutmayın. Daha fazla parça satın alabilir ve istediğinizi inşa edebilirsiniz. Sadece hayal gücünüzle sınırlısınız.
üç yanıtlar:
jncraton
2018-08-20 02:33:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunlar, şu anda mevcut olan iki Şehir temalı tren. LEGO şu anda trenler için yeni bir elektrik sistemine geçiş yapıyor, bu nedenle mevcut tren sayısının nispeten düşük olmasını açıklayabilir. Şehir temasının dışında bir şeyle ilgileniyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç tren daha var.

Kış Tatili Treni (10254) var:

10254

Ve ayrıca yeni Hogwart's Express (75955) (şu anda ön sipariş verilmiş):

75955

Bunlar yalnızca şu anda doğrudan TLG'den alınabilen setlerdir. LEGO, yıllar boyunca pek çok tren üretti. Üretimi bitmiş tren setlerini Bricklink veya eBay gibi ikincil pazarlarda bulabilirsiniz.

75955 birçok pazarda ön sipariş veriyor mu? Singapur'da yaşadığım yerde bulunacak bir yer yok (ve bunun bir Oyuncak "R" Bize özel olduğunu bile duydum!), Ancak her halükarda BrickLink'te yerel olarak bu büyük telli tekerleklerin bulunmasını bekliyorum .. .
Oh ve her ne sebeple olursa olsun, 60197 ile 60198 arasındaki fiyat farkının 70 ABD doları ama SGD 50 olması yardımcı olmuyor, bu da yerel olarak 60197 korkunç bir değer ya da 60198 büyük bir değer yapıyor, özellikle de dikkate alarak Daha çok yolcu trenlerine ilgi duymam. (Powered Up ile yarasadan hemen başlamaya karar verdiğim için daha uygun fiyatlı 60051'i satın almayacağım.)
chicks
2018-08-20 03:07:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

jncraton 'un belirttiği gibi LEGO şu anda bir geçiş döneminden geçiyor. Ne yazık ki trenler satışlarının büyük bir kısmı değil, bu yüzden yine de zaman içinde inişli çıkışlı olma eğilimindedir. Bu nedenle, bir tren istiyorsanız, kesinlikle satışa sunulmuşken onu alın. Bir veya iki yıl beklerseniz gitmiş veya bulması daha zor olabilir.

Ancak başka seçenekler de var ...

Satış sonrası yeni trenler satın alın

Eski LEGO trenlerine çılgınca para harcayabilirsin. Ancak makul fiyatlarla sunulan yeni trenler var:

Çok geriye gitmemeye dikkat edin. Yeterince ileri giderseniz, geri yol farklıdır ve uyumluluk sorunlarıyla karşılaşırsınız. Bir sonraki bölümde bahsettiğim ilk kitap, tarih boyunca iyi bir iş çıkarıyor, ancak 2018 trenlerine veya elektronik cihazlarına girmiyor.

Talimatlarla inşa edin

LEGO'da tren inşa etmekle ilgili birkaç kitap var:

https://brickset.com/sets/ISBN1593278195-1/The-LEGO-Trains-Book

The LEGO Trains Book

Yukarıdakine sahibim. Birkaç tren ve tren vagonu tasarımında parça parça ayrıntılara giriyor. Tasarımlar, renkleri değiştirebileceğiniz için esnektir. Bu tasarımlara uyumlu etiketler de yapan insanlar var. Henüz bunların hiçbirini inşa etmeyi başaramadım, ancak parçaları toplamaya çalışıyorum.

Bu yıl çıkan bir kitap daha var: https://brickset.com/sets/ISBN1513261134-1/Build-It!-Trains

Build It! Trains

Henüz buna sahip değilim, ancak potansiyeli var gibi görünüyor. Geldiğinde bunu bir şekilde düzenleyeceğim.

Buna ayrıntılı ve işlevsel trenler göz önünde bulundurularak gelen herkes, ikinci kitabın uygun tren setlerine hiç benzemeyen LEGO Classic tarzı oyuncak trenlerinden oluştuğunu akılda tutmalıdır. Klasik tarzda inşaatçılar, yeni başlayanlar ve hedef kitlesi olan küçük çocuklar için, vagonlar ve her şeyle basit bir itme treninin nasıl inşa edileceğine dair fikir edinmek için gerçekten iyi bir başlangıç ​​noktası. Neye bulaştığını bildiğin sürece, umut verici görünüyor.
Yeterince komik, 1 yıl sonra değil ve Horizon Express kullanılmış setleri BrickLink'ten çoktan kayboldu :)
Michael Verschaeve
2018-08-22 15:26:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yeni "Powered Up" sistemiyle trenleri motorize edecek bileşenlerin bu yılın sonuna kadar hazır olması gerekiyor. Böylece bazı eski trenleri alıp belirli bir noktada kendi kendinize motorize edebilirsiniz ... Son zamanlarda 10219 Maersk treni (2011 seti, bulması zor, pahalı) ve yeni trenden kurtarılan bileşenlerle yaptım ve sonuca inanıyorum harika.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...