Soru:
Uzay Mekiği 10231 Temelde stabilite
George Hinkes
2020-09-03 04:03:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Closeup of Shuttle on base

(nihayet) Uzay Mekiği'ni (10231) edindim ve inşa etmeyi bitirdim. Harika bir yapıydı ve onu seviyorum, ancak Mekiğin üssünde durma şekli SH * T'yi benden korkutuyor. Bunu sadece dört nokta (iki SRB ve iticilerin tabanı) üzerinde duracak şekilde tasarladıklarına inanamıyorum.

Kedimin kitaplığa zıpladığını (veya birinin kitaplığa çarptığını) hayal edebiliyorum. ve mekik 1000 parça tuğla yığını halinde yere düşüyor!

Bunu denemek ve üsse daha iyi kilitlemek için herhangi bir değişiklik yapan oldu mu?

Setinizin ve talimatların set numarası olarak 10213 veya 10231 olduğunu doğrulayabilir misiniz? 10213'ün gerçekten de bazı istikrar sorunları vardı.
Bir cevap:
zovits
2020-09-03 13:32:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brickset 'e göre, başlangıçta 16+ yaş grubu için kesin bir teşhir parçası olması amaçlanan set # 10213 ile gerçekten de istikrar sorunları vardı.

Yanıt olarak, 10213 kullanımdan kaldırıldı ve bunun yerine güçlendirilmiş bir sürümü ( # 10231) satıldı. İlk, kararsız sürüme takıldıysanız, bu alternatif talimatları uygulamayı deneyebilirsiniz.

Şu parçalara ihtiyacınız olacak: enter image description here Brickset yorumcusu Enosh_Kasra'ya göre bu hizmet paketi, LEGO müşteri hizmetleri aracılığıyla edinilebilir (en azından 2011'de olabilir).

Ve bu, sökme ve yeniden birleştirme talimat sayfasıdır:

enter image description here

enter image description here

enter image description here

enter image description here

enter image description here

enter image description here

enter image description here

Bu, Harici Tankı ve onun Mekik ile bağlantısını güçlendiriyor gibi görünüyor ve bahsettiğiniz dört istikrar noktasına değinmiyor, ama yanılıyor olabilirim. Ve ekstra güç, bir Plansız Hızlı Demontaj olayından sonra alt montaj sayısını kesinlikle azaltacaktır.

Evet, değiştirilmiş versiyona sahibim, bu yüzden tank sağlam, daha çok standdaki mekiğin kararsızlığından bahsediyorum


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...