Soru:
LEGO ve Mega Bloks arasındaki Marvel lisansının geçmişi nedir?
JoshDM
2013-07-26 01:15:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa süre önce LEGO'nun 2003 yılında Marvel temalı bloklar yapma lisansına sahip olduğunu öğrendim. Iron Man filmleri çıktığında, Mega Bloks birkaç Marvel temalı set üretti. Görünüşe göre LEGO'nun lisansı geri almış (ve ayrıca DC Comics lisansına sahip!).

Bu nasıl ortaya çıktı?

Bir cevap:
62Bricks
2013-07-26 23:38:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2002-05 arasında LEGO, Spider-Man temalı setleri Marvel Entertainment lisansı altında ilk iki Spider-Man filminin piyasaya sürülmesiyle birlikte sattı. Bunlar genellikle Spider-Man 1 ve Spider-Man 2 temaları olarak bilinir. Görünüşe göre bu lisans sadece Örümcek Adam ve filmlerdeki karakterler içindir, diğer Marvel süper kahramanları için değildir.

Ekim 2004'te Marvel ve Mega Bloks, çok yıllık bir lisans sözleşmesini duyurdu Bu, Mega Bloks'un birkaç Marvel süper kahraman karakterini kullanmasına ve filmle ilgili ürünler yaratmasına izin verdi. LEGO, 2006 ile 2011 sonu arasında Spider-Man veya Marvel temalı setler üretmedi.

2009-10'da Marvel Entertainment, The Walt Disney Company tarafından satın alındı ​​. LEGO'nun Disney temalı setler üreten uzun soluklu bir ilişkisi vardı. Temmuz 2011'de, Disney ile olan lisans sözleşmesinin genişletilmesinin bir parçası olarak LEGO'nun Marvel karakterleri için bir lisans aldığı duyuruldu. Yaklaşık aynı zamanda, LEGO, Warner Brothers'ın bir yan kuruluşu olan DC Comics ile olan lisans anlaşmasını DC karakterlerinin tamamını içerecek şekilde genişletti. LEGO, ilk olarak 2006 yılında piyasaya sürülen Batman temalı setler üretmek için DC'den önceden bir lisans almıştı.

Elindeki bu iki büyük çizgi roman şirketinin lisanslarıyla LEGO, iki Süper Kahramanlar teması oluşturdu. 2011'in sonlarında piyasaya sürülen DC Universe Super Heroes ve 2012'nin ortalarında Marvel Super Heroes piyasaya sürüldü. Her iki tema da şu anda Ağustos 2014 itibarıyla üretiliyor.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...