Soru:
7864 transformatördeki 12v AC soket ne içindi?
Joubarc
2012-09-10 18:47:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

7864 transformatör, trenleri kontrol etmek için ana düzenlenmiş çıkışa ve uzaktan kumandaları ve ışıkları takmak için sabit bir 12v DC'ye ek olarak, 12v AC sağlayan üçüncü bir sokete sahipti.

Bu üçüncü soket, bulabildiğim her fotoğrafta görüldüğü gibi plastik bir fişle tıkanmıştı ve hiçbir referansın resmi, LEGO onaylı bir şekilde kullanıldığını görmedim. Onunla birlikte verilen resmi talimatlar bile limandan bahsetmiyor, hiç yokmuş gibi davranıyor.

Acaba bunun arkasındaki hikaye nedir? LEGO'nun aklında daha sonra terk edilen başka bir şey var mıydı? Yoksa dahili olarak mevcut oldukları için mi fırlattılar?

Geriye dönük uyumluluk da bir cevap olabilirdi, ancak mavi transformatördeki iki AC soketi görünüşe göre 16v (anahtarlar için) ve 3,8v (ışıklar için), bu yüzden ben de öyle olmadığını düşünüyorum.

LEGO # 4561 Tren Seti Kumandası gibi diğer setlerle birlikte kullanılması mümkün mü?
7864'ün 1980'de piyasaya sürülmesinden ve 4561'in 1999'a kadar piyasaya sürülmemesinden dolayı pek olası olmadığını düşünüyorum. Ayrıca 7864 12v ve 4561 sonraki 9v sistemi.
Kabul edildi, 4561 9v dönemi olduğundan pek mantıklı olmaz
Iki yanıtlar:
Glenn Plas
2012-10-29 15:35:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Onlardan bir tane vardı ve afaik ki sadece ışıklar için kullanılıyordu. Setimde 2 tane ışık direği vardı ve onlar bunun için kullanıldı. ışıklar lego'da DC yerine AC akımını alabilen tek şeydir. O zamanlar LED'ler değildi. Elimde olanlardan (...) çekilmiş hiçbir fotoğrafı çevrimiçi bulamıyorum.

Düzenleme: Buldum, bu hafif tuğlaya güç veriyordu: http: //guide.lugnet .com / set / 1140

Soket ışıkları gerçekten çalıştırabilirdi, ancak hatırlayabildiğim kadarıyla, ışıklara güç sağlamanın resmi yolu, transformatörün uzatma bağlantı noktasından geçiyordu ([7867 için kullanım kılavuzu] (http: //www.peeron. com.tr / taramalar / 7867-1 / 4)). Sorum aslında soket ile ne yapılabileceği değil, ancak LEGO bunun için resmi bir kullanım yok gibi göründüğü için (birisi aksini gösteren bir bağlantıya işaret etmedikçe) ve onu neden ilk etapta oraya koydu? "Bunu kullanma millet" diyecek şekilde kapatıldı.
Kapatıldı çünkü AC ve trenlerinizi oraya koymak geri teper. Sahip olduğum seti orada 4, 2 değil buldum: http://guide.lugnet.com/set/7867
Ama amacınızı anlıyorum, aslında kılavuz size onu ön tarafta kullanmanızı söylemiyor ama yan tarafta, babamın (mühendis), fişin kullanılmayacağını bilerek ışıklarda kullanmanın sorun olmadığını söylediğini hatırlıyorum. Meraklı ellerimden kurtulun :)
Babanız LEGO için çalışmadıysa, resmi olarak sayılmaz :-)
Şerefe! Bugüne kadar bu mücevherin Güneydoğu ailesinde var olduğunu bilmiyordum. Keşke zihin fırtınalarımla oynamak için daha fazla zamanım olsaydı.
Niels
2015-01-11 04:27:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sabit ve / veya regüle edilmiş 12VDC çıkışları artık çalışmıyorsa test amaçlı olduğunu düşünüyorum. Bu çıkış 13VAC sabittir, bu nedenle bir diyot köprüsü ile düzeltilmeden önce transformatörün ikincil bobinine doğrudan bağlanabilir. Bu çıkış ile üniteyi açmadan transformatörün bozuk olup olmadığını veya elektronik aksamın test edilmesi çok kolaydır.

Bu bir olasılık gibi geliyor, başka bir kanıt var mı? Ayrıca, ben çocukken benimkini açtığım için (kötü fikir), içinde çok fazla elektronik olmadığını hatırlıyorum - düzenleme farklı bölümlere bağlanarak mekanik olarak yapıldı transformatör bobininin.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...