Soru:
Daha fazla saplama veya "antistud" var mı?
Joubarc
2012-11-30 15:00:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu sabah, yakın zamanda tanıtılan Brick 1 x 1 with Stud on One Side öğesini ve bunun gerçek bir karşılığı olmadığı gerçeğini yansıtıyordum; yani bir tarafında oyuk boşluk bulunan 1x1 tuğla (sevgili Farlı Tuğla 1 x 1'imizin arka tarafı gibi) ve diğer üç normal, düz kenar.

Bu, genel olarak parçalar üzerinde "antistudlardan" daha fazla saplama olduğunu, yani saplamaları alacak boşluklar olduğunu düşünmeye sevk etti. Bu duygu doğru mu?

Doğrulamak için antistudları nasıl saymalı? Örneğin, bir 2x4 tuğlada bunlardan 11 tane (8 standart ve 3 tüp) olduğunu düşünmeli miyiz? Bir Teknik tuğlanın her bir deliği iki sayılır mı? Ve buna karar verirsek, gerçek bir sayımı nasıl elde edebiliriz?

Bu tür bir zeka oyununu gerçekten seviyorum
Iki yanıtlar:
darththaddeus
2012-11-30 19:56:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Açıklamanıza göre daha fazla antistud var, hiç çivisi olmayan düz tuğlaları ve en az iki kat koruma çivisi olan eğimli tuğlaları hesaba katmalısınız. Ters çevrilmiş eğimli parçalar varken, standart daha geniş taban daha yaygındır ve uzunluk ve genişlikte daha fazla varyasyon vardır. Ayrıca düz kanat parçalarının çoğu, üst üste binen amaçlar için daha fazla antistud içerir. Bunları 1/2 antistud olarak saysalar bile, tüm saplamayı örtmedikleri için, modeli bir arada tutacak kadar tutuşa sahipler. Yıldız Savaşları'nda kullanılan daha özel parçalar ve yıldız savaşçılarına pürüzsüz bir görünüm vermek için daha yeni uzay kitleri ile bu parçalarda çok daha fazla antistud var. Bu teknik tuğlaları saymıyor bile.

Antistudlar lehine çok geçerli noktalar, fayansları ve diğer pürüzsüz veya kısmen pürüzsüz parçaları tamamen unuttuğuma inanamıyorum
pcantin
2012-11-30 19:56:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çivilerin bir avantajı var gibi görünüyor ve işte bunun iki nedeni:

1) Taban plakalarında sadece saplamalar var ve antistud yok. O kadar çok taban plakası yapıldı ki, bu rakamları saplamalar lehine istifliyor. Bu büyük ızgaralarda çok sayıda çivi var.

2) Bu tür gibi ekstra çivilere sahip birçok parça var:

enter image description here

ama Yalnızca fazladan antistud içeren parçaları (LEGO Technic kirişler ve yuvarlak kirişler dışında) hatırlamıyorum.

Bu da beni başka bir soruya getiriyor: "LEGO Technic kirişler, taban plakaları ve ekstra saplama parçaları bir arada? " Öyle olduğunu sanmıyorum.

... "Bunu nasıl sayabiliriz?" Sorusunun sonraki kısmına geçelim

Tasvir ettiğiniz parçalarda, antistud olarak da sayılabilecek oyuk saplamalar var ;-)
"ama (LEGO Technic kirişler ve yuvarlak kirişler dışında) sadece ekstra antistud içeren parçaları hatırlamıyorum" - pekala, resminizde gösterdiğiniz parçaların doğrudan bir "tamamlayıcısı" var: [6061] http://www.peeron.com/inv/parts/6061), alttaki normal 8 antistud'a ek olarak 16 ekstra antistud içerir (bunlar üstteki 8 saplama ile eşleşir).


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...