Soru:
LEGO tahta oyunlarındaki kolsuz minifigürlerin adı nedir?
JoshDM
2013-07-27 00:49:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO oyunlarının birçoğunun kolsuz ve kollar için deliği olmayan mini figürlerle geldiğini görüyorum. Sadece tam bir rakam vermemenin saçma olduğunu düşünsem de, bunun muhtemelen öncelikle kullanılabilirlik amaçlı olduğunu anlıyorum.

Bu küçük mini figürlere ne denir?

Iki yanıtlar:
Nathan
2013-07-27 01:04:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO oyunlarından birinin envanterine baktığınızda ( bir parçası eksikmişsiniz gibi), bunların açıkça "MİKRO ŞEKİL" olarak etiketlendiğini görebilirsiniz

enter image description here

Bricklink 'te' Microfig 'olarak bilinirler, Lego Digital Designer ise' Mikro Figür 'olarak adlandırılır.

LEGO oyunlarından birinin envanterine bakarken ([bir parçayı kaçırmışsınız gibi] (https://service.lego.com/fr-be/replacementparts/#WhatBrick/3874), bunların açıkça "MICRO FIGURE" etiketli
@Joubarc - Bilmem; Bende yok. Onları Minotaurus'ta olduğu gibi sadece kapaklarda gördüm.
Talimatlardaki envanteri kastetmiyorum (zaten parçaları adlandırmıyorlar, sadece parça kimlikleri); ancak LEGO tarafından bilinen parça adlarına sahip çevrimiçi envanter. Maalesef bağlantım doğrudan çalışmıyor, yine de yaşınızı ve ülkenizi girmeniz gerekecek, ardından "setimde bir parça eksik", ardından bir ayar numarası (örneğin 3874), ardından mikrofiglerin üzerine tıkladığınızda onların adını göreceksin. İlginç bir şekilde, kırmızı olana "BEBEK" adı verilmiştir.
@Joubarc # 3838'deki tüm mikro şekiller BABY olarak listelenmiştir, ancak Microfigure bu parçaya atıfta bulunmak için en yaygın kullanılan kelime gibi görünmektedir.
Bir kez daha LEGO parça isimlendirmesinin gizemleriyle yüzleşiyoruz - ve bir kez daha bizden kaçıyorlar.
* Baby * isminin aslında minifig ölçeğinde bir anne ya da baba için bir bebek olarak tasarlanmasından kaynaklanıyor olabilir, ancak bunu destekleyecek hiçbir şey bulamıyorum. Ve bu, bu şekilde kullanıldığı anlamına gelmez; Pratikte fiili kullanım zamanla büyük ölçüde değişse de, erken isimlendirmenin değişmesi yaygındır. Bunu geliştirme çalışması ve proje yönetiminde deneyimledim, projeye yeni başlayanlar için işleri garip hale getiriyor ve Lego'nun bundan muaf olduğundan şüpheliyim :)
Fikko3107
2013-07-27 09:45:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mikro şekiller. LEGO tarafından "Mikro Figürler ... Mini Figürler İçin Mini Figürler!" Olarak tanımlanmıştır. Kullanılabilirlik açısından, Oyunlar teması içinde bunların yalnızca piyonlar / oyun parçaları olarak kullanıldığı doğrudur. Ancak, son yıllarda daha fazla kullanım gördüler. örneğin, 2012 Star Wars setinde "Palpatine's Arrest", bir heykeli / kupayı temsil etmek için inci altınla baskısız olarak kullanılmıştır. Topluluk söz konusu olduğunda, mikro boyutlu yapılar oluşturma konusunda hayranlar arasında oldukça popüler oldular ve belki de mikro boyutlu robotlar için pilotlar olarak daha da popüler oldular.

+1 Kullanılabilirlik konusunda iyi yanıt. Fayda hakkında ayrı bir soru soracaktım.
Evet, heykel olarak gittikçe daha fazla kırpılıyorlar - Oyunlar temasında bile, Heroica setlerinde heykel olarak birkaç düz gri olanı yer alıyor.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...