Soru:
Mevcut setlerin ne zaman kullanımdan kaldırılacağını nasıl bilebilirim?
Reily Bourne
2012-01-01 05:33:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, Lego web sitesindeki mevcut setlerin ne zaman kullanımdan kaldırılacağını ve artık satılmayacağını bulmanın en kolay yolu nasıldır?

Örneğin, 10197 İtfaiyesi 2009'dan beri var, 10193 ile aynı, ancak ikisi de hala satılıyor. Ninjago şu anda değişirken ve 2258'i aniden belirlerken Disneyland'daki Lego Mağazasında artık satılmıyor ve çevrimiçi olarak mevcut değil. Yine de bu dizi sadece bu yıl çıktı.

Peki setlerin kullanımdan kalktığını nasıl öğrenebilirim?

(yan soru: lego.com neden istek listemden öğeler çıkmadan çıkarıyor? beni bilgilendiriyor)

Bence asıl soru, shop.lego.com'un artık satılmadığını söylemek yerine, ürünleri endeksinden neden kaldırdığı. Technic.lego.com adresindeki bağlantılar, shop.lego.com'da artık bulunmayan ürünlere bağlantı verecektir.
Ayrıca ilgili soruya da bakın: [Star Wars ayrıcalıkları genellikle ne kadar süreyle stokta?] (Http://bricks.stackexchange.com/questions/1732/)
Iki yanıtlar:
Ambo100
2012-12-14 02:55:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO Shop çevrimiçi web sitesinde, hangi setlerin 'Yakında Kullanımdan Kaldırılacak' olarak işaretlendiğini görebileceğiniz bir sayfa var.

USA ABD - LEGO Mağazası

UK İngiltere - LEGO Mağazası

Nathan Stohlmann
2012-01-02 21:55:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu soruyu yanıtlamaya başlamak için biraz sabırsızlanacağım, ancak eminim ki, yanıt tüm temalarda oldukça tutarlı görünmediğinden, ilerledikçe biraz daha hassaslaştırılması gerekecek.

Genel olarak, belirli bir setin, tanıtıldıktan sonra yalnızca bir yıl boyunca mevcut olacağını varsayabilirsiniz.

Bu genel kuralın istisnaları şu şekildedir:

  • Temel tuğla setleri yıldan yıla çoğunlukla aynı kalıyor gibi görünse de, zaman zaman dahili sebep ne olursa olsun fiyatta veya parça çeşitlerinde bir değişiklik olabilir.

  • 100 ABD dolarının üzerindeki setlerin yaklaşık iki yıl üretimde kaldığı görülüyor.

Bir setin ne zaman üretime girdiğini Peeron 'a bakarak öğrenebilirsiniz, Bricklink, BrickSet veya herhangi bir sayıda benzer hayran veritabanı.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...